Na situáciu na Ukrajine reagujú aj operátori. Volania aj roaming bude zadarmo

Vojna na Ukrajine sa priamo dotýka aj ľudí, ktorí sa nachádzajú mimo jej územia. Tisíce občanov Ukrajiny sa dlhodobo zdržuje aj na území Slovenska a rodiny majú vo vojne zmietajúcej sa krajine. Na situáciu na Ukrajine zareagovali aj mobilní operátori. Takmer všetci ponúknu roaming aj volania na Ukrajinu zadarmo.

O2

O2 v súvislosti s aktuálnym vojnovým konfliktom prebiehajúcim na Ukrajine zvýhodňuje využívanie mobilných služieb pri medzinárodných volaniach a roamingu. Okrem toho sa O2 zapojí aj do zbierky humanitárnej organizácie MAGNA pod názvom Liečime na Ukrajine, a to formou bezplatnej distribúcie SMS správ s výzvou k pomoci.

O2 tiež pomáha formou individuálnej pomoci a v tomto momente zvažuje aj ďalšie možnosti zamerané na pomoc ľuďom, ktorých sa konflikt na Ukrajine bezprostredne týka.  

Volania a roaming

O2 od dnešného dňa dočasne do konca marca zaradí Ukrajinu medzi krajiny európskej zóny. Pre zákazníkov to bude znamenať, že do sietí ukrajinských operátorov budú telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku.

Rovnako sa táto zmena dotkne aj zákazníkov O2, ktorí sa práve nachádzajú na území Ukrajiny a využívajú roaming od O2. Volania, posielanie správ, ako aj využívanie dát bude pre nich rovnaké, ako keby sa nachádzali na území krajín EÚ, teda za domáce slovenské ceny pri uplatnení pravidiel EÚ roamingu.

O2 chce týmto krokom pomôcť ľuďom spojiť sa so svojimi blízkymi a známymi bez obáv zo zvýšených telekomunikačných nákladov. Rovnaký princíp bude platiť aj pre zákazníkov Tesco mobile a digitálneho operátora Radosť.

Orange

Okrem finančnej zbierky taktiež poskytne operátor bezplatné hovory z Ukrajiny a na Ukrajinu a takisto bezplatné SMS a čerpanie dát pre zákazníkov, ktorí sa tam aktuálne nachádzajú.

Pre ľudí ktorí sa snažia uniknúť z Ukrajiny na Slovensko poskytne Orange špeciálnu predplatenú SIM kartu vybavenú dátami a hlasovými službami, aby mali možnosť spojiť sa so svojimi príbuznými a priateľmi aj po príchode na Slovensko.

„O všetkom budeme na našich sociálnych sieťach postupne informovať. Ďakujeme za pochopenie,“ uviedol Orange.

Telekom

Aj Telekom mení podmienky volaní a využívania služieb na Ukrajine. Zmeny začnú platiť už od zajtra a platiť budú do odvolania.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu Telekom pristúpil k nasledovným krokom:

  • Odchádzajúce medzinárodné hovory a SMS zo Slovenska na Ukrajinu sú od zajtra, 25.2.2022 (vrátane) bezplatné.
  • Zákazníci, ktorí sa nachádzajú v roamingu na Ukrajine majú rovnako od uvedeného dátumu bezplatné roamingové prichádzajúce aj odchádzajúce hovory a SMS do všetkých krajín sveta.

4ka

Podmienky mení aj najmenší operátor 4ka. Od zajtra (piatok 25. februára) až do odvolania znižuje cenu volaní a SMS zo SR na Ukrajinu na polovicu,. Cena volaní a SMS na Ukrajinu, ktorá nepatrí do EÚ, sa štandardne riadi podľa tarifnej Zóny 2, a znižuje sa tak na 24 centov za minútu a 10 centov za SMS.

Podobné

Uvádzame nové hostingové balíky až pre 30 domén

Naposledy sme balíky hostingu menili v roku 2021 a už nastal...

Meníme ceny WordPress hostingu. Kúpite ho od 19.95 €

Ceny v obchod rastú a neustále sa zvyšujú. U nás sme sa...

Bezpečná chyba v plugine pre WordPress ohrozila 3 milióny stránok

Aj v minulosti sa objavili bezpečnostné chyby v pluginoch alebo témach...

Špeciálna valentínska zľava 100% na WordPress hosting

Milujeme WordPress! A ty? Na Valentína máme pre milovníkov...

Dnes je európsky deň tiesňovej linky 112

Na Slovensku už takmer dve desaťročia symbolizuje trojčíslie 112...