Tešíme sa: Práve uvoľnili aktualizáciu WordPress 5.9

Toto najnovšie vydanie WordPress je pomenované na počesť uznávanej medzinárodnej jazzovej speváčky Joséphine Bakerovej. Novú verziu WordPress 5.9 si môžete prevziať z wordpress.org alebo môžete aktualizáciu priamo z hlavného panela vaše stránky.

Joséphine Baker ako celoživotná bojovníčka za občianske práva verila, že všetci ľudia môžu spolu žiť v harmónii, rovnako ako sa rôzne nástroje v jazzovej kapele spájajú do jedného celku. 

Pred aktualizáciou

Pred samotnou aktualizáciou na WordPress 5.9 si overte, či vaša téma a používané pluginy podporujú novú verziu WordPressu. Vývojári v samotnom kóde urobili drobné zmeny, ktoré by mohli spôsobiť problémy s kompatibilitou.

Nezabudnite, že pred takouto aktualizáciou by ste mali myslieť na zálohu celej stránky a databázy. V prípade nefunkčnosti niektorého pluginu sa teda budete vedieť ľahko vrátiť k pôvodnej verzii WordPress 5.8.

V prípade, keď máte hosting od nás, tak máte automaticky dostupné zálohy vášho webu po dobu 14 dní. Ak by ste potrebovali obnoviť stránky, tak nám stačí napísať a všetko ostatné sa postaráme.

Kompletná úprava stránky

Poskytuje vám kontrolu nad celým webom priamo v správcovi WordPress.

Twenty Twenty-Two.

A pozdravte prvú predvolenú blokovú tému v histórii WordPress. Toto je viac než len nová predvolená téma. Je to úplne nový spôsob práce s témami WordPress.

Nová téma vám prinesie širokú škálu vizuálnych možností, od farebných schém a kombinácií písiem až po šablóny stránok a obrázkové filtre, to všetko z editora stránky. Takže na jednom mieste môžete dať Twenty Twenty-Two rovnaký vzhľad a dojem ako používate napríklad vo vašej firme – alebo môžete posunúť vzhľad vašej stránky na novú úroveň.

Tému Twenty Twenty-Two máte dostupnú hneď po aktualizácii – bola nainštalovaná s WordPress 5.9. Nájdete ho v časti „Témy“ spolu s ostatnými nainštalovanými témami.

Svet plný farieb

Twenty Twenty-Two nie je jediná téma vytvorená pre úplnú úpravu stránok. Viac blokových tém je v adresári Themes a ich počet bude rásť. 

Keď použijete niektorú z týchto nových tém, už nepotrebujete nástroj na prispôsobenie. Namiesto toho máte všetky možnosti rozhrania štýlov priamo v samotnom editore stránky. 

Bloky prichádzajú do navigácie na stránke. Nový blok navigácie vám dáva možnosť vybrať si: neustále rovnakú ponuku alebo ponuku, ktorá sa prispôsobuje veľkosti obrazovky používateľa. A vaše voľby sa zapamätajú. V WordPress 5.9 blok ukladá ponuky ako vlastné typy príspevkov, ktoré sa ukladajú do databázy.

Ďalšie vylepšenia a aktualizácie

Miluješ blogovanie? Nové vylepšenia toku publikovania vám pomôžu povedať viac a rýchlejšie.

Lepšie ovládanie blokov

WordPress 5.9 obsahuje nové typografické nástroje, flexibilné ovládacie prvky rozloženia a jemnejšie ovládanie detailov, ako sú rozstupy, okraje a ďalšie.

Sila vzorov

Adresár vzorov WordPress je domovom širokej škály vzorov blokov vytvorených tak, aby vám ušetrili čas a rozšírili funkčnosť vašej stránky. A môžete si ich upraviť, ako uznáte za vhodné. Potrebujete niečo iné v hlavičke alebo päte pre svoj motív? Vymeňte ho za nový niekoľkými kliknutiami.

Vylepšené zobrazenie zoznamu

Vo verzii 5.9 vám zobrazenie zoznamu umožňuje pretiahnuť obsah presne tam, kde ho chcete. Správa zložitých dokumentov je tiež jednoduchšia: jednoduché ovládacie prvky vám umožňujú rozbaliť a zbaliť sekcie pri vytváraní vašej lokality – a pridať kotvy HTML do vašich blokov, aby ste používateľom pomohli ísť na konkrétne miesto na stránke.

Lepší blok galérie

S každým obrázkom v bloku galérie zaobchádzajte rovnako, ako by ste s ním zaobchádzali v bloku obrázkov.

Každý obrázok vo svojej galérii upravte inak alebo ich vytvorte rovnako, s výnimkou jedného alebo dvoch. Alebo zmeňte rozloženie presunutím myšou.

Podobné

Uvádzame nové hostingové balíky až pre 30 domén

Naposledy sme balíky hostingu menili v roku 2021 a už nastal...

Meníme ceny WordPress hostingu. Kúpite ho od 19.95 €

Ceny v obchod rastú a neustále sa zvyšujú. U nás sme sa...

Na situáciu na Ukrajine reagujú aj operátori. Volania aj roaming bude zadarmo

Vojna na Ukrajine sa priamo dotýka aj ľudí, ktorí...

Bezpečná chyba v plugine pre WordPress ohrozila 3 milióny stránok

Aj v minulosti sa objavili bezpečnostné chyby v pluginoch alebo témach...

Špeciálna valentínska zľava 100% na WordPress hosting

Milujeme WordPress! A ty? Na Valentína máme pre milovníkov...