Návody WooCommerce: Ako pridať pole pre IČO a DIČ?

Plugin WooCommerce patrí jednoznačne k najobľúbenejším pre riešenie eshopu v systéme WordPress. WordPress toho zvláda veľa, ale eshop v základe chýba.

Plugin WooCommerce premení WordPress na plnohodnotný eshop. Výhodou WooCommerce je, že plugin je v základe zadarmo a teda nemusíte platiť za jeho využívanie. Výhodou WooCommerce je aj množstvo ďalších doplnkov, ktoré vám pomôžu pri správe vášho eshopu.

Jednou z nevýhod WooCommerce je chýbajúce pole IČO, DIČ a IČ DPH v údajoch zákazníka. Ak teda prevádzkujete eshop, kde môžu nakupovať aj firmy máte dve možnosti – kontaktovať každého zákazníka, aby vám doplnil potrebné údaje alebo chýbajúce polia doplníte.

Nastavenie pluginu je jednoduchá a nemusíte nič komplikovane nastavovať.

Pokiaľ chcete priamo z WooCommerce vystavovať aj faktúry je jednoduchšie chýbajúce polia doplniť pomocou pluginu. Nám sa na to najviac osvedčil veľmi jednoduchý plugin Kybernaut IČO DIČ. Plugin pridá polia IČO aj DIČ do profilu zákazníka. Nastavenia pluginu sú pomerne jednoduché – povoliť môžete automatickú kontrolu IČO a DIČ (ale funguje len pre české firmy, DIČ potom aj pre celú EÚ), samostatne je možné povoliť zobrazenie jednotlivých polí a tiež presun poľa s adresou.

Plugin Kybernaut IČO DIČ je súčasťou základnej inštalácie WordPress v rámci nášho eshop hostingu. Nemusíte si ho teda manuálne inštalovať. Plugin stačí aktivovať a urobiť základné nastavenia.

Podobné

Uvádzame nové hostingové balíky až pre 30 domén

Naposledy sme balíky hostingu menili v roku 2021 a už nastal...

Meníme ceny WordPress hostingu. Kúpite ho od 19.95 €

Ceny v obchod rastú a neustále sa zvyšujú. U nás sme sa...

Na situáciu na Ukrajine reagujú aj operátori. Volania aj roaming bude zadarmo

Vojna na Ukrajine sa priamo dotýka aj ľudí, ktorí...

Bezpečná chyba v plugine pre WordPress ohrozila 3 milióny stránok

Aj v minulosti sa objavili bezpečnostné chyby v pluginoch alebo témach...

Špeciálna valentínska zľava 100% na WordPress hosting

Milujeme WordPress! A ty? Na Valentína máme pre milovníkov...