WordPress 5.7 Esperanza je na svete!

Systém WordPress sa dočkal ďalšej aktualizácie. Aj v tomto prípade ide skôr o servisné vydanie, ktoré opravuje chyby. Pribudlo aj niekoľko užitočných funkcií.

WordPress vyvíja komunita stoviek vývojárov na celom svete a práve vďaka tomu je pravidelne aktualizovaný. Dnes bolo vydané prvé tohtoročné väčšie vydanie WordPress 5.7, ktoré sa zameriava na zvýšenie stability, výkonu, opravuje chyby, ale pridáva aj zopár drobností navyše.

Prvou pozitívnou zmenou je možnosť zmeny veľkosti písma v niektorých typoch blokov na viacerých miestach. Nemusíte tak už komplikovane veľkosť písma upravovať.

Vylepšenia sa dočkali aj znovupoužiteľné bloky, ktoré by teraz mali fungovať jednoduchšie a vývojári sľubujú aj vyššiu stabilitu.

Bloky teraz prichádzajú aj s novou funkciou „Chyť a presuň“ (Drag & Drop). Vďaka tomu bud práce s blokmi ešte o niečo jednoduchšia. Hlavne v prípade ak potrebujete bloky následne aj presúvať.

V rámci úprav sa v blokoch pribudol napríklad režim zobrazenia na celej obrazovke, vylepšilo sa aj nastavenie pre blok tlačidiel, ktorý teraz umožňuje zadať aj výšku tlačidla. Meniť môžete po novom aj veľkosť ikon v bloku sociálnych sietí.

Diskutujte o novom WordPresse aj na fóre podpory pre WordPress.

Zmeny nastanú aj v samotnej administrácii WordPressu – vývojári pristúpili k vizuálnej zmene a zosekali množstvo farieb, ktoré sa dali v administrácii nastaviť. Použitých bude 7 základných farieb a spolu 56 rôznych odtieňov.

Zmien sa však napríklad dočkali aj niektoré API. Vylepšené bolo rozhranie Robots API a po novom sa vyhľadávacie roboty dostanú ku kvalitnejším náhľadom obrázkov. Vývojári urobili aj kozmetické zmeny v knižnici jQuery.

Aktualizácia WordPress 5.7 je už vonku a svoje stránky môžete aktualizovať. Pred samotnou aktualizáciou nezabudnite zálohovať databázu a overiť si fungovanie novej verzie WordPressu s vašou používanou témou a tiež pluginmi.

Podobné

Uvádzame nové hostingové balíky až pre 30 domén

Naposledy sme balíky hostingu menili v roku 2021 a už nastal...

Meníme ceny WordPress hostingu. Kúpite ho od 19.95 €

Ceny v obchod rastú a neustále sa zvyšujú. U nás sme sa...

Na situáciu na Ukrajine reagujú aj operátori. Volania aj roaming bude zadarmo

Vojna na Ukrajine sa priamo dotýka aj ľudí, ktorí...

Bezpečná chyba v plugine pre WordPress ohrozila 3 milióny stránok

Aj v minulosti sa objavili bezpečnostné chyby v pluginoch alebo témach...

Špeciálna valentínska zľava 100% na WordPress hosting

Milujeme WordPress! A ty? Na Valentína máme pre milovníkov...