Prečo práve WordPress?

V tomto článku si vysvetlíme prečo práve WordPress tvorí základ webových stránok a eshopov od nás. Tak sa poďme spolu pozrieť do zákulisia našej kuchyne tvorby stránok.

v predchádzajúcom článku o našich službách sme načrtli základy tvorby webových stránok. Dnes sa však pozrieme detailnejšie na tvorbu webových stránok a eshopov a hlavne sa pozrieme, čo nás vedie k tomu používať práve WordPress.

Čo je WordPress

Systém WordPress je redakčný systém lebo inak aj CMS systém na správu webových stránok. Redakčný systém (alebo CMS systém) si môžete predstaviť ako Windows, ktorý beží na vašom počítači. Beží na ňom vaša webová stránke a viete inštalovať rôzne doplnky, ktoré vám sprístupnia napríklad nové funkcie.

CMS systém sa postará o to aby vaši návštevníci po zadaní adresy vášho webu nevideli bielu stránku. A práve vďaka redakčnému systému viete meniť napríklad aj vzhľad vašej webovej stránky.

WordPress je jedným z mnohých redakčných systémov na správu webových stránok. Jeho počiatky siahajú až do roku 2003. Prvá verejná verzia systému WordPress vyšla 27. mája 2003.

Za tých takmer 20 rokov ušiel WordPress a hlavne jeho vývoj poriadny kus cesty. Z blogovacej platformy sa časom zmenil na systém, na ktorom bežia aj veľké svetové weby.

Prečo WordPress

Systém WordPress má niekoľko výhod, ktoré žiadny iný redakčný systém na svete nemá. Tou najväčšou výhodou je, že je a navždy aj bude bezplatným nástrojom na tvorbu webových stránok.

WordPress poháňa celosvetovo 30% všetkých webových stránok. Sú to stovky miliónov inštalácií vďaka čomu sa okolo systému WordPress vytvorila obrovská komunita vývojárov, grafikov a tiež používateľov.

Za samotným vývojom systému WordPress stojí komunita desiatok vývojárov z celého sveta. Ďalšie tisíce vývojárov sa starajú o vývoj tém a tiež vývoj doplnkov alebo inak aj pluginov.

Práve variabilita celého systému bola zrejme aj jedným dôvodom úspechu systému WordPress. Aj keď samotný systém nejakú vami požadovanú funkciu nezvláda, máte veľkú šancu, že nájdete plugin, ktorý áno.

Jednoduchosť

Jedným z dôvodov prečo naším zákazníkom odporúčame práve WordPress je aj jednoduchosť ovládania systému. Ak viete pracovať napríklad s Wordom a poznáte aspoň základnú prácu s webovým prehliadačom nebudete mať najmenší problém ovládať aj vašu webovú stránku.

Pridanie novej stránky, či vytvorenie nového príspevku na blogu alebo článku je v systéme WordPress otázka pár klikov. Nemusíte mať preto najmenšie obavy z ovládania systému.

A čo ďalej?

Teraz len na vás aby aj vaša firma mala vlastnú a hlavne plnohodnotnú stránku nad ktorou budete mať plnú podporu. Vaša firma by rozhodne na celosvetovej sieti nemala chýbať!

Webová stránka
299
  • Webová stránka
  • Hosting
  • Doména
Webstránka + eshop
599
  • Webstránka a eshop
  • Hosting
  • Doména

Ak ste sa rozhodli pre vlastnú webovú stránku, neváhajte nám napísať, zavolať alebo poslať správu cez WhatsApp. Nájdete nás aj na Facebooku a Instagrame, kde nám tie môžete napísať.

Podobné

Uvádzame nové hostingové balíky až pre 30 domén

Naposledy sme balíky hostingu menili v roku 2021 a už nastal...

Meníme ceny WordPress hostingu. Kúpite ho od 19.95 €

Ceny v obchod rastú a neustále sa zvyšujú. U nás sme sa...

Na situáciu na Ukrajine reagujú aj operátori. Volania aj roaming bude zadarmo

Vojna na Ukrajine sa priamo dotýka aj ľudí, ktorí...

Bezpečná chyba v plugine pre WordPress ohrozila 3 milióny stránok

Aj v minulosti sa objavili bezpečnostné chyby v pluginoch alebo témach...

Špeciálna valentínska zľava 100% na WordPress hosting

Milujeme WordPress! A ty? Na Valentína máme pre milovníkov...